Henkilökunta


Opettajat/esiopetus, luokat 1-6

Soininen Elina                esiopetus   

Murorinne Helena           1. lk

Lehtinen Pirjo-Riitta      2. lk                    

Alkkiomäki Mervi            3. lk                                  

Kuusiluoma Marko          4. lk                                   

Lahtinen Marika             5. lk                

Joensuu Elina                 6. lk                                   

                                         

              

 

Sillanpää Matti          rehtori

Ala-Lahti Helena           erityisopettaja  

Kalliokoski Riitta           äidinkieli ja kirjallisuus 5. lk/2    

Keski-Jaskari Anne        biologia 6. lk

Klemola Matti                fysiikka ja kemia 5. ja 6.lk, tietotekniikka 4.lk

Leppänen Niklas            englanti 3. – 6.lk

Lindström Ari                uskonto 6. lk

 

 

Opettajat/luokat 7-9

 

 

Ala-Lahti Helena           erityisopettaja                                      

Alkkiomäki Mervi           kotitalous 

Annala Ossi                   tekninen työ  maanantaisin

Haapaniemi Merja          ruotsi, englanti 7. lk

Joensuu Elina                liikunta tytöt 7. lk,

Kalliokoski Riitta           äidinkieli ja kirjallisuus, ilmaisutaito ja suullinen viestintä val. 8.+9. lk

Katajamäki Hanna         opinto-ohjaaja, koulukuraattori, lisäksi oppilaanohjauksen luokkatunnit 9. lk

Keski-Jaskari Anne        biologia, maantieto, terveystieto, liikunta tytöt 8.+9.lk

Klemola Matti                fysiikka, kemia

Kuusiluoma Marko         liikunta   

Lahtinen Marika            musiikki 7. lk                

Lehtinen Pirjo-Riitta      kuvataide         

Leppänen Niklas            englanti  8. - 9. lk        

Lindström Ari                historia, uskonto, yhteiskuntaoppi, kaupalliset aineet, elokuvan historia

Murorinne Helena         tekstiilityö                       

Sillanpää Matti              matematiikka

                    

 

 

Avustajat:

esiopetus,

Latvajärvi Arttu

Yli-Lankoski Leena

 

luokat 1 – 6,

Vehmasto Jenni

Koivistoinen Roosa

Luomalahti Paula

Törmä Anne

 

Siistijät:

Annala Anitta

Itäpää Armi (sijaisena Katri Itäpää)

Rannikko Aune

 

 

Keittiöhenkilökunta

Rantala Maarit, emäntä

Korkiakoski Armi